Велика палата Верховного Суду визнала, що споживачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, як це передбачено статтею 22 Закону «Про захист прав споживачів».

Споживачі звільняються від сплати судового збору. Як повідомили у Держпродспоживслужбі, таке рішення №14-57цс18 21 березня 2018 року ухвалила Велика палата Верховного Суду України.  

У Законі «Про захист прав споживачів» завжди була норма про звільнення споживачів від сплати судового збору (раніше – мита). Проте змінами до Закону «Про судовий збір» із переліку категорій позивачів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, виключили позивачів, які звертаються до суду за захистом своїх прав, як споживачі.

Тобто можна говорити, що дане питання після змін до Закону залишалося на розгляд суду. І судова практика з цього питання завжди була неоднозначною.

У зазначеному рішенні Велика палата Верховного Суду визнала, що позивачі у справах про захист своїх прав як споживачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, як це передбачено статтею 22 Закону «Про захист прав споживачів».

 

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 

 

Дизайн :

Корисні посилання
Офіційні портали

   

Контакти
Ми завжди на зв'язку

м. Черкаси, вул. Кірова, 55, оф. 18

тел.: (+38050) 522-99-89

тел.: (+38063) 744-07-17

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.