Незасвідчена заява не є підставою для виходу з товариства та проведення розрахунків.

Необхідною умовою для виходу з ТОВ є уявлення його учасником відповідного нотаріально посвідченої заяви про вихід з нього, - повідомляє «Юрліга».

Відповідну постанову у справі № 912/422/17 Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного господарського суду прийняв 2 травня 2018 року.

Учасник ТОВ звернувся до суду з позовом про стягнення ринкової вартості своєї частки в майні товариства. Позивач вказав, що він направив заяву про вихід з ТОВ і не отримав відповідних розрахунків.

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили в задоволенні таких вимог, оскільки заява позивача в простій письмовій формі не відповідає вимогам ч. 1 ст. 148 ГК і не створює правових наслідків для сторін.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши положення ч. 1 ст. 88 ГК, п. 3 ч. 1 ст. 116, ст. 148 ГК, ст. 10, 54 Закону «Про господарські товариства», Верховний Суд погодився з таким висновком. Він зазначив, що заява про вихід з ТОВ в простій письмовій формі є оформленим неналежним чином і не може бути підставою для виходу учасника з товариства та проведення з ним відповідних виплат.

Колегія суддів прийшла до висновку, що відсутність нотаріального засвідчення підпису заявника на заяві про вихід з товариства не дає підстав вважати дійсним волевиявлення учасника про вихід з товариства.

 

Джерело: ЮРЛИГА

Дизайн :

Корисні посилання
Офіційні портали

   

Контакти
Ми завжди на зв'язку

м. Черкаси, вул. Кірова, 55, оф. 18

тел.: (+38050) 522-99-89

тел.: (+38063) 744-07-17

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.